Zapisz się na kurs

Zapisz się na kurs

OWD OPEN WATER DIVER
(Nurek na wodach otwartych )

Odkryj fascynujące życie, obfitość i różnorodność gatunków żyjących w wodnym świecie. Nurkowanie to droga do nowych doświadczeń, których większość ludzi nigdy nie doświadczy, jest to droga do miejsc, których większość ludzi nigdy nie zobaczy.

Urządzenie do nurkowania złożysz na sucho, założysz i wyda Ci się, że jesteś ciężki i niezdarny. W wodzie będzie to coś zupełnie innego. Z urządzeniem do nurkowania poczujesz się niesamowicie. Pierwsze oddechy pod wodą są niezapomniane. Otwierają drzwi do innego świata. To, co w nim poczujesz i zobaczysz, będzie wyjątkowe. Nie ma nurkowania z akwalungiem!

Podczas kursu PADI Open Water Diver nauczysz się podstaw nurkowania, które przydadzą Ci się do odkrywania podwodnego świata z urządzeniem nurkowym. Jako nurek PADI Open Water Diver zostaniesz przeszkolony do nurkowania do maksymalnej głębokości 18 metrów i otrzymasz certyfikat nurkowania na całym świecie.

Podstawowym warunkiem uzyskania kwalifikacji Open Water Diver jest wiek 10 lat. Nurkowie w wieku 10-14 lat otrzymają kwalifikację Junior Open Water Diver. W przypadku nurków poniżej 12 roku życia limit głębokości do nurkowania jest ograniczony do maksymalnej głębokości 12 metrów i muszą nurkować z rodzicem lub opiekunem lub profesjonalistą PADI. Dla nurków w wieku 12-14 lat limit głębokości wynosi już 18 metrów i muszą nurkować z dorosłym, wykwalifikowanym nurkiem.

Po ukończeniu kursu Open Water Diver masz prawo do:

Nurkowanie bez nadzoru instruktora w granicach Twojego wyszkolenia i doświadczenia.
Napełnianie butli powietrzem, zdobywanie sprzętu nurkowego i inne usługi nurkowe.
Planowanie, przeprowadzanie i rejestrowanie nurkowań na wodach otwartych przy użyciu odpowiedniego sprzętu w towarzystwie partnera.
Kontynuacja szkolenia nurkowego na kursie PADI Advanced Open Water Diver lub na kursach PADI Speciality.

Przegląd kursu PADI Open Water Diver
Kurs PADI Open Water Diver składa się z trzech części:

Rozwój wiedzy
Nurkowania w kontrolowanych warunkach
Nurkowania na wodach otwartych
W dziale rozwoju wiedzy poznasz zasady, koncepcje i terminy, które będziesz musiał znać, aby zapewnić bezpieczeństwo i czerpać radość z nurkowania.

Podczas nurkowań kontrolowanych nauczysz się i przećwiczysz umiejętności nurkowe w basenie lub w wodzie o warunkach basenowych pod bezpośrednim okiem instruktora. Przećwiczysz również to, czego nauczyłeś się w dziale rozwoju wiedzy.

Podczas nurkowań na wodach otwartych Ty i Twój instruktor, w miejscach odpowiednich dla początkujących nurków, będziecie ćwiczyć, wykorzystywać i demonstrować to, czego nauczyliście się w poprzednich dwóch częściach szkolenia.
PADI (Professional Association of Diving Instructors) jest największą na świecie organizacją szkolenia nurkowego. W 2016 roku obchodziła swoje 50-lecie i w trakcie swojej działalności PADI stała się światowym liderem w edukacji nurkowej. Dzięki temu Twoja licencja nurkowa będzie rozpoznawana naprawdę w każdym miejscu na świecie.

Cena: 2100 PLN
Cena kursu obejmuje
Podręcznik, tabela RDP, nurkowania w basenie i na wodach otwartych, sprzęt do nurkowania wraz z napełnianiem butli powietrzem (dla kursów prowadzonych w Czechach), dziennik nurkowy i opłata certyfikacyjna PADI.

Cena kursu nie obejmuje
Podstawowe wyposażenie ABC (gogle, fajka, płetwy i buty), transport, wejścia do kamieniołomów, dopłata za ukończenie kursu za granicą w niektórych lokalizacjach (Chorwacja, Egipt,Bułgaria,Malta).

AOWD Zaawansowany nurek na wodach otwartych

Na tym kursie poszerzysz swoją wiedzę i umiejętności nabyte na podstawowym kursie Open Water Diver. Składa się z pięciu oddzielnych, pełnych przygód nurkowań. Dwa z tych nurkowań są obowiązkowe, głębokość i nawigacja, a pozostałe trzy możesz wybrać zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Możesz wybrać na przykład nurkowanie nocne, nurkowanie z łodzi, nurkowanie w suchym skafandrze, nurkowanie na idealne balansowanie, nurkowanie typu find and pick up, nurkowanie sidemount, nurkowanie wrakowe i wiele innych.

Te ukończone nurkowania mogą stać się pierwszym nurkowaniem na kursie specjalizacyjnym, takim jak kurs nurkowania sidemount.

Kurs jest otwarty dla (Junior) nurków Open Water, którzy ukończyli co najmniej 12 lat. Mogą brać udział we wszystkich nurkowaniach przygodowych, z wyjątkiem nurkowania sidemount, gdzie obowiązuje dolna granica wieku 15 lat. Nauczymy się planować nurkowania, doskonalimy nawigację i kontrolę windy, poznamy fizjologiczne skutki nurkowania głębokiego na nasz organizm, czy będziemy szukać zatopionego obiektu w oznaczonym obszarze.

Cena: 1820 PLN
Cena obejmuje materiały szkoleniowe i specjalny sprzęt do indywidualnych nurkowań przygodowych. Wypożyczymy również kompletny podstawowy sprzęt nurkowy.
Po ukończeniu kursu w zagranicznej lokalizacji, w ramach wyjazdu nurkowego organizowanego przez nasz klub, cena kursu wynosi 1700 PLN.
Cena kursu nie obejmuje transportu i wejść do miejscowości, w przypadku ukończenia kursu za granicą nie jest wliczone napełnianie butli z powietrzem.

Chcesz więcej doświadczeń nurkowych? Dołącz do kursu PADI Advanced Open Water Diver i zdobywaj nowe doświadczenia pod okiem instruktora PADI podczas wybranych nurkowań przygodowych. Zrób pierwszy krok w kierunku nowych specjalizacji, które zwiększą Twoje możliwości odkrywania podwodnego świata. Dołącz do nas i przeżyj kolejne ekscytujące nurkowanie pełne zabawy!

Deep Diver

Na kursie nurkowania głębokiego rozwiniesz swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpiecznego nurkowania głębokiego. Podczas czterech głębokich nurkowań z instruktorem PADI nauczysz się:

Teoria nurkowania głębokiego
Planowanie głębokości i zużycia powietrza.
Planowanie przystanków bezpieczeństwa.
Lepsza kontrola nad sprzętem.
Poprawiona kontrola pływalności i odpowiednia równowaga.
Cena: 990 PLN
Cena zawiera opłatę za certyfikację i materiały dydaktyczne. Cena nie obejmuje wejść do lokalizacji oraz poza granicami Czech koszt nurkowania (chyba że jest wliczony w cenę imprezy).

Wymagane kompetencje

Wiek 15 lat
PADI Adventure Diver lub wyższy (odpowiednik AOWD)
Pierwsze nurkowanie na kursie nurkowania w suchym skafandrze można uznać za jedno z opcjonalnych nurkowań przygodowych na kursie PADI Advanced Open Water Diver. Zapytaj swojego instruktora o tę opcję!

Nurkowanie w suchym skafandrze

Suchy skafander chroni przed bezpośrednim działaniem wody na organizm. Podnosi komfort termiczny podczas nurkowania, dzięki czemu można nurkować w chłodniejszych wodach lub w miesiącach zimowych.

W dwóch nurkowaniach nauczysz się:

Rodzaje suchych skafandrów oraz wybór docieplenia i innych akcesoriów.
Ubieranie i rozbieranie suchego skafandra przy minimalnej pomocy.
Zarządzaj kontrolą pływalności za pomocą suchego skafandra.
Właściwa równowaga.
Trening technik schodzenia i wynurzania.
Równowaga neutralna podczas nurkowania.
Konserwacja i naprawy suchego skafandra.
Cena: 830 PLN
Cena nie obejmuje wynajmu suchego skafandra, wejść do lokalizacji i napełniania butli powietrzem poza terytorium Polski i Czech

Certyfikowany PADI (Junior) Open Water Diver lub z podobnymi lub wyższymi kwalifikacjami, w wieku co najmniej 10 lat, może zapisać się na kurs nurkowania w suchym skafandrze.

Pierwsze nurkowanie na kursie nurkowania w suchym skafandrze można uznać za jedno z opcjonalnych nurkowań przygodowych na kursie PADI Advanced Open Water Diver. Zapytaj swojego instruktora o tę opcję!

Nurek ze wzbogaconym powietrzem NITROX

Enriched Air Diver – PADI to najpopularniejszy kurs specjalizacyjny. Nurkowanie na wzbogaconym powietrzu daje więcej czasu w granicach bez dekompresyjnych i pozwala na powtarzanie nurkowań przy mniejszej aktywności fizycznej w ciągu jednego dnia nurkowego. Pozwala na spędzenie większej ilości czasu na wraku pełnym ryb, robienie zdjęć czy nawet podczas nurkowego safari, po ciężkim dniu nurkowym zmniejszy ogólne nasycenie azotem organizmu.

Czego się nauczysz?
W lekcji teoretycznej oraz w dwóch nurkowaniach fakultatywnych nauczysz się:

Dowiesz się, dlaczego nurkowanie z powietrzem wzbogaconym tlenem daje dłuższy czas na dnie.
Planowanie nurkowania na wzbogaconym powietrzu.
Jak skonfigurować komputer nurkowy do nurkowania na wzbogaconym powietrzu.
Użyj analizatora tlenu do zawartości tlenu w butelce.
Identyfikacja butli ze wzbogaconym powietrzem i uzupełnienie protokołu analizy.
Założenia

Wiek 12 lat
PADI (Junior) Open Water Diver (lub odpowiednik innej organizacji nurkowej)
Cena: 900 PLN
Cena obejmuje materiały do ​​nauki, wynajem sprzętu, napełnianie powietrzem i certyfikację PADI. Cena nie obejmuje wejść na tereny i transportu.

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób zainteresowanych opanowaniem techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej i pierwszej pomocy. Uczestnicy kursu nauczą się prostych środków pierwszej pomocy opartych na uznanych na całym świecie zaleceniach medycznych pierwszej pomocy. Kurs składa się z dwóch części:

Opieka podstawowa – CPR
Procedura i techniki ratujące życie. Będziesz ćwiczył umiejętności pomagania pacjentom, którzy nie oddychają, nie mają bicia serca, pomagają pacjentom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym, którzy mają silne krwawienie lub są w szoku. Dowiesz się, jak prowadzić resuscytację, monitorować pacjenta tak, aby dać mu jak największą szansę na przeżycie do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.

Opieka wtórna – pierwsza pomoc
Udzielanie pierwszej pomocy w celu złagodzenia bólu lub zmniejszenia ryzyka dalszych szkód. Pierwsza pomoc w sytuacjach, w których życie ludzkie nie jest bezpośrednio zagrożone, a pogotowie ratunkowe jest niedostępne lub jeszcze nie istnieje.

Cena: 450 PLN
Czego więc nauczysz się na kursie?

Ocena sytuacji awaryjnej.
Użyć sprzętu ochronnego pierwszej pomocy.
Prawidłowa ocena poszkodowanego.
Wezwać karetkę pogotowia w rozsądnym czasie podczas akcji ratunkowej.
Rozpoznać utratę przytomności, oczyścić drogi oddechowe, zapewnić oddychanie i ułożyć poszkodowanego w ustabilizowanej pozycji.
Techniki oddychania usta-usta lub usta-maska.
Wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową z jednym ratownikiem.
Leczenie ciężkiego krwawienia.
Napraw i ustabilizuj złamanie kończyny, kręgosłupa.
Ten kurs nie jest kursem nurkowania, to kolejny krok w Twojej edukacji. Kurs EFR jest warunkiem ukończenia kursu PADI Rescue diver.

Płetwonurek Ratownik
Rescue Diver

Celem kursu jest poszerzenie wiedzy zaawansowanego nurka o wiedzę z zakresu ratownictwa nurkowego oraz nauczenie zapobiegania i rozwiązywania ewentualnych sytuacji kryzysowych podczas nurkowania. Nabierzesz pewności w swoich umiejętnościach, a dzięki wiedzy zdobytej na kursie Diver Rescuer będziesz mógł pomagać innym znajomym. Wykorzysta Twoją wiedzę podczas ćwiczenia scenariuszy ratunkowych.

Czego się nauczysz?
Samo ratowanie
rozpoznawanie i radzenie sobie ze stresem u innych nurków
zarządzanie kryzysowe i sprzęt
pierwsza pomoc w wypadku nurkowym
uratuj nurka w panice
ratować niereagujących nurków
procedura odnalezienia zagubionego nurka
Cena: 2000 PLN
Jakiego sprzętu do nurkowania będziesz potrzebować?
Będziesz potrzebować podstawowego sprzętu do nurkowania oraz kieszonkowej maski do resuscytacji ustno-nosowej. Podczas szkolenia będziesz kontynuować pracę z jednostką tlenową, pływakiem ratunkowym, bitwą sygnałową oraz manekinem do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Przygotowaliśmy dla Ciebie wszystko, czego potrzebujesz i otrzymasz to w trakcie kursu.

Kto może uczestniczyć w kursie?
PADI (Junior) nurek Adventure, który ma co najmniej 12 lat i ukończył nurkowanie podwodne Adventure lub kwalifikacje odpowiadające AOWD. Ponadto konieczne jest uzupełnienie podstaw pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej, które oferujemy w ramach kursu Emergency First Response w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

W ramach szkolenia oferujemy możliwość przeprowadzenia kursów Rescue diver i EFR w jednym bloku w promocyjnej cenie 2100 PLN.

Cena kursu obejmuje
Podręczniki, teoria nauczania i pomoce dydaktyczne, jeśli nie posiadasz własnych, to wypożyczenie kompletnego podstawowego sprzętu nurkowego oraz certyfikat PADI.

Cena kursu nie obejmuje
Transport i wjazdy do miejscowości, zakwaterowanie i butli poza granicami Polski ,Czech.

Mistrz nurkowania
Divemaster

Divemaster to najwyższa kwalifikacja rekreacyjna, która stawia Cię w elitarnym gronie szanowanych nurków. Mniej niż 2% nurków rekreacyjnych osiągnie ten wynik! Ta kwalifikacja dowodzi, że jesteś bardzo doświadczonym nurkiem z bogatym doświadczeniem praktycznym, wiedzą teoretyczną i sukcesami w nurkowaniu.

Warunki wstępne kwalifikacji

Wiek 12 lat
Być Kwalifikowanym PADI (Junior) Rescue Diver (lub równoważnymi kwalifikacjami innej organizacji szkoleniowej)
Zdobądź kwalifikacje na 5 kursach specjalizacyjnych PADI
Zarejestrować 50 nurkowań
Cena: 350 PLN
Master Scuba Diver właściwie nie jest klasycznym kursem, jest raczej prestiżową nagrodą, czyli tzw. najwyższy poziom rekreacyjny nurka.

Nurkowanie sidemount

Na kursie Sidemount PADI pokażemy Ci nowe możliwości i techniki w nurkowaniu. Nurkowanie z sidemountem – bocznym mocowaniem butli nurkowych, daje nurkowi większą swobodę, a także bezpieczeństwo podczas nurkowania, czyli uniezależnienie się od zasobów innych nurków. Nurek z systemem sidemout nie musi borykać się z problemem dotarcia do zaworów butli, jak podczas nurkowania z butlami na plecach (twin) a także
nie ma potrzeby pracochłonnego transportu ciężkich buteli (bliźniaków) w trudno dostępnym terenie do wody. Ciekawą zaletą nurkowania na sprzęcie sidemount jest również niewielka waga konfiguracji oraz niski opór hydrodynamiczny kompensatora pływalności.

Czego się nauczysz?
Filozofia i konfiguracja zestawu sidemount (lokalizacja automatyki płuc, prowadzenie węży, obsługa kompensatora podnoszenia i inne akcesoria)
Stosowanie mieszaniny oddechowej (zarządzanie gazem)
Planowanie nurkowania
Procedury awaryjne podczas nurkowania z sidemount
Idealna równowaga i techniki pływania
Cena: 1800 PLN
Jakiego sprzętu do nurkowania będziesz potrzebować?
Potrzebny będzie podstawowy sprzęt nurkowy, aluminiowe butle (etap S80), automatyka, węże i inne akcesoria przystosowane do nurkowania sidemount. Podstawy wyposażenia są przedmiotem nauczania podstawowej części teoretycznego przygotowania kursu.

Kto może uczestniczyć w kursie?
Nurek z uprawnieniami Open Water Diver i wyższym, w wieku min. 15 lat.

Cena kursu obejmuje:
Nauczanie teoretyczne w klasie Aquahotel Jaworzno lub DiveClub Vsetín, z.s., praktyczne nauczanie w basenie, w tym wejście na basen i 3 nurkowania w wodach otwartych, napełnianie butli powietrzem i certyfikat PADI.

Cena kursu nie obejmuje:
Wynajem sprzętu sidemount, transport i wjazdy do miejscowości, zakwaterowanie i butelkowanie poza granicami Czech.

Wypróbuj sidemount!
Nurkowanie rekreacyjne sidemout jest zbudowane na fundamentach i doświadczeniach nurkowania jaskiniowego, dla którego system ten został opracowany w latach 80-tych. Zawiera elementy nurkowania technicznego, których zastosowanie możesz wypróbować bez zobowiązań pod okiem instruktora.

Cena: 450 PLN

Cena nurkowania testowego obejmuje:
Oprócz nadzoru instruktora, lekcje w kontrolowanych warunkach obejmują również wypożyczenie kompletnego zestawu sidemount.

Cena nurkowania próbnego nie obejmuje:
Transport i wjazdy do miejscowości, zakwaterowanie i butelkowanie poza granicami Polski i Czech.

Grupom i grupom firmowym oferujemy zniżki i program nauczania szyty na miarę.

Jeżeli jesteś zainteresowany którymś z naszych kursów? Skontaktuj się z nami.